ドイツ語A1試験受験者

アルマンカックス フォーラムへようこそ。ドイツとドイツ語について探している情報はすべてフォーラムで見つけることができます。
    Ezggg
    参加者

みなさん、こんにちは。A1試験を受けた方の体験を知りたいです。 コースと試験についての経験を書いていただけますか

yenicerixnumx
    参加者

挨拶

私はアンカラで試験に参加しました。 イスタンブールにはたくさんの行列があるからです :) もちろん、1か月のコースで十分でした。もちろん、自宅でインターネットから多くのドイツ語チャンネルを見ていました。 試験は4段階です。 Hören、lesen、sprechen、schreiben。 Hörenlesenschreibenは簡単ですが、CDコンサートはとにかく言語に精通していない人にとっては難しいので、私は少し立ち往生しています。 また、クラスの音は音楽セットから響き渡ります。 スピーチに興奮しないでください。 私は新しい言語を思いついたので、それを文章で確立します。 私は3人の友達と一緒に入った。 私たちは皆お互いにひどいものでした。 しかし、私は合格しました、私は他の人を知りません。 落ち着いて考えて答えてください。 あなたの前の人々はそれが何であるかを知っているからです。 このサイトには、a1試験に関する多くの資料があります。

selametle

mart教者
    参加者

Selam allah yardımcın olsun zor bir dönem . Bende ankarda girdim sınava istanbul yoğun iyi takip etmen lazım yoksa planladığın tarihde giremeye bilirsin sınava gelice zor değil ama heyecan hepsi karışabiliyor ben çok sınavlara girdiğim için beni etkilemedi sınavda gözlemlediğim kadar millet heyecan yüzünden çok kolay soruları bile yapamıyor . Hören bölümünde cok dinleme yap her gün almanca dinle coğu bu bölümü sallıyor lesen bölümü kelime ile ilgili ne kdar cok kelime bilirsen o kdar sana verilen metini anlarsın kelime derken A1 seviyesi kelimeler schreiben ise mektup yazıyorsun bu sitede ve başka siteler de bol bol mektup metinleri var onlara çalış mektupda önemli olan gramer grameri iyi bilirsen doğru cümleler kurabilirsin . Sprechen ise aslında cok kolay ama konuşma olduğu için en cok zorlanılan ve heyecanlanılan bölüm bu bölümde önce kendini tanıtıyorsun sonra  kartlar var kartlarda kelimeler oluyr onlarla ilgili sorular soruyorsun bu bölümüde bu siteden araştırırsan kelimeleri ve soruları bulabilirsin. Benimle bu bölümde giren arkadaşlar cok heyecan yaptılar hiç konuşamadılar sende buna dikkat et . her bölüm eşit puan unutma başka soruların varsa cevaplarım başarılar….

2 つの回答を表示 - 1 ~ 2 (合計 2)
  • このトピックに返信するには、ログインする必要があります。